Europa Trip czyli jak spędzić produktywnie 8 majowych dni

Ostatni mój wyjazd zagraniczny miał miejsce w… grudniu! Coraz trudniej wysiedzieć na miejscu. Coraz częściej przeglądam kolorowe mapy i przewodniki turystyczne, szukając jakiegoś ciekawego miejsca, gdzie można by wyjechać. To były bardzo pracowite 4 miesiące. Biblia taniego latania to nie tylko przyjemność czytania maili od zadowolonych czytelników (za wszystkie WIELKIE dzięki!), ale także obowiązki. Trzeba cały czas na bieżąco przeglądać systemy rezerwacyjne, wyszukiwać deale i promocje lotnicze. O wszystkich informuję na FanPage’u książki – jeśli ktoś chce być na bieżąco wystarczy polubić. FanPage znajduje się pod tym linkiem.

Ponieważ jednak człowiek nie jest maszyną, to… gdy szuka super tanich biletów lotniczych kusi go, aby samemu je kupić. W ten sposób powstał pomysł krótkiego wypadu (8 dni) w maju. Podróż naszą rozpoczniemy lotem z Poznania do Londynu linią Wizzair. Normalna cena biletu lotniczego dla dwóch osób to około 320 zł. Dzięki kilku prostym technikom, które zawarłem w Biblii Taniego Latania, za bilet zapłaciłem zaledwie 17 euro za dwie osoby. J W Londynie spędzimy 2 noce. Udało się zdobyć super tani, aczkolwiek bardzo luksusowy hotel, przy samym British Museum. Zamiast ponad 2000 zł za 2 noce płacimy zaledwie… 75 zł (20 dolarów!). Jak to możliwe? Udało się zdobyć kod rabatowy na 525 USD! Efekt? Niesamowicie tani nocleg! Napiszę o tym więcej przy okazji pierwszego wpisu z relacją z Londynu. W Londynie spędzimy 2 pełne dni. Lądujemy o 7.20 rano. Koniecznie trzeba sobie przypomnieć jak wygląda British Museum, koniecznie trzeba znów zobaczyć najsłynniejsze zabytki oraz… zwiedzić British Art Gallery, gdzie czeka obraz „Ambasadorowie”, który zawsze chciałem obejrzeć z bliska. Poza tym maj to niemal idealna pora na zwiedzanie. Nie będzie jeszcze gorąco, ale będzie bardzo przyjemnie. Naturalnie… zawsze może padać, ale ja jakoś mam szczęście do pogody.

Z Londynu polecimy do Santander. Cena biletu dla 2 osób w Ryanair? Normalnie około 200 zł. Ja zapłaciłem… 6 euro i 96 centów. J Pięknie! Znów z pomocą przyszły techniki z Biblii Taniego Latania. Santander… Wcześnie lecimy z Londynu, bo o 6 rano. Plus taki, że będziemy mieli cały dzień na zwiedzanie. Jedna noc i następnego dnia po południu samolot Ryanaira zabierze nas do Barcelony! Cena normalna: około 200 zł za 2 osoby. My płacimy nieco ponad 9 euro za dwie osoby (obrazek poniżej). 

Zrzut ekranu 2015-04-18 o 14.11.44

 Barcelona… Tutaj całe 3 noce. Zwiedzanie dość intensywne. Zwiedzać będziemy z naszym przewodnikiem po Barcelonie. Wcześnie rano czwartego dnia lecimy do Rzymu. Tutaj spędzimy 2 dni i… póki co jeszcze nie wiemy, jaką drogą będziemy wracać do Poznania. Plan mamy taki, aby w ostatniej chwili kupić bilety z przesiadką wg zasady: wylot wcześnie rano z Rzymu do któregoś z Europejskich miast, cały dzień zwiedzania i wieczornym lotem powrót do Polski. Oczywiście postaram się kupić bilety ledwie za parę euro! J Więcej szczegółów już wkrótce!

         11052440_10204978578597320_8424903413844250008_n

Comments

comments